Program partnerski Aliexpress

Zarabianie z programem partnerskim AliExpress to świetny sposób na zorganizowanie swojej pracy z domu. Jeśli chciałbyś pracować z domu i w łatwy sposób dorobić do domowego budżetu, koniecznie przeczytaj, jak możesz zrobić to z AliExpress. Czym jest AliExpress? AliExpress jest chińskim serwisem sprzedażowym. W swojej formie bardzo przypomina nasze polskie Allegro. Dzieli je jednak jedna […]

Autor Mateusz
Opublikowane 21 lipca, 2021

Opis

Zarabianie z programem partnerskim AliExpress to świetny sposób na zorganizowanie swojej pracy z domu. Jeśli chciałbyś pracować z domu i w łatwy sposób dorobić do domowego budżetu, koniecznie przeczytaj, jak możesz zrobić to z AliExpress.

Czym jest AliExpress?

AliExpress jest chińskim serwisem sprzedażowym. W swojej formie bardzo przypomina nasze polskie Allegro. Dzieli je jednak jedna różnica – na AliExpress nie zrobisz zakupów w za pomocą aukcji czy licytacji. Firmy i sklepy w serwisie sprzedają swoje produkty bezpośrednio klientom (tzw. model B2C), a nie innym firmom.

AliExpress ma wiele zalet. Głównie wygrywa dużą konkurencyjnością cen wobec innych tego typu platform. Produkty są niezwykle różnorodne i łatwo dostępne. Zakupy na AlieExpress są bardzo proste. Wystarczy założyć konto i już można cieszyć się udanymi transakcjami.

Nie jest to platforma bez wad. Jedną z największych jest długi czas dostarczenia produktu do klienta. Może on wynosić od dwóch tygodni do nawet dwóch miesięcy.

AliExpress daje nie tylko możliwość zakupu produktów. Można również na nim zarabiać. Platforma posiada świetny program partnerski, oparty na afiliacjach.

Czym jest afiliacja i jakie daje nam korzyści?

Afiliacja to nic innego jak polecanie produktów za pomocą specjalnie wygenerowanych na platformie linków afiliacyjnych. Linki możemy umieszczać na forach internetowych, we własnych mediach społecznościowch, grupach Facebooka lub w blogowych tekstach.

Specjalnie wygenerowane na platformie linki będą śledzić ruch i sprzedaż polecanych przez Ciebie produktów. Jeśli ktoś kupi produkty z Twojego polecenia dostaniesz na swoje konto prowizję od zakupu.

Program afiliacyjny daje duże możliwości poleceń, bo obejmuje niemal wszystkie kategorie produktów. Prowizje są różne, uzależnione od danego produktu i jego konkretnej ceny. Jednak z łatwością możemy dopasować kategorię produktów do tematyki swojego kanału komunikacyjnego.

Jak zacząć zarabiać aliexpress w Polsce?

Rozpoczęcie współpracy z AliExpress w programie partnerskim jest niezwykle proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie, albo skorzystać z programu sieci afiliacyjnych.

Kiedy już uzyskamy dostęp do swojego konta partnerskiego wystarczy wygenerować odpowiednie linki i umieszczać je w swoich internetowych kanałach komunikacyjnych.

Zarabianie w ten sposób jest niezwykle proste. Nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, a wygenerowane linki pracują same na Ciebie.

W jaki sposób promować produkty z Aliexpress w Polsce?

Właściwie nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Możesz umieścić linki wszędzie tam, gdzie tylko możesz dotrzeć do odbiorców i nie łamiesz żadnego regulaminu. To bardzo proste. A to kilka najbardziej popularnych miejsc wykorzystywanych do polecania produktów za pomocą linków afiliacyjnych.

Grupa Facebooka

Jeśli chcesz polecać produkty w ten sposób musisz jedynie mieć swoje konto na Facebooku i założyć grupę tematyczną, albo dołączyć do innej grupy. Pamiętaj jednak by umieszczać linki tylko na grupach do tego przeznaczonych. W przeciwnym razie możesz dostań bana.

W grupach sprzedażowych łatwo można sprzedać swoje produkty, a Ty szybko otrzymasz prowizję od każdej sprzedaży.

Strona internetowa lub blog

Na blogu czy stronie internetowej łatwo można wpleść linki afiliacyjne w treści swoich artykułów. Jest to bardzo dobra opcja, bo sami moderujemy naszą stronę. Nie musimy zważać na regulaminy i udostępniamy to, co odpowiada nam i potrzebom naszej strony.

W przypadku linków afiliacyjnych najlepiej sprawdzają się blogi modowe, zakupowe, prezentowe czy strony z rabatami, ale też life stylowe.

Social Media

Social Media świetnie sprawdzą się kiedy masz duże grono obserwatorów. Jeśli posiadasz opcję swipe up na instagramie łatwo będzie Ci polecać swoje produkty i od razu przenieść obserwatorów do pożądanego linku.

Jakie produkty warto promować z Aliexpress w Polsce?

AliExpress daje nam niemal nieograniczone możliwości polecania produktów. Kategorie z jakich możemy wybierać to:

 • Moda damska i męska,
 • Telefony i komunikacja,
 • Komputery, biurka i bezpieczeństwo,
 • Elektronika,
 • Zegarki i biżuteria,
 • Torby i buty,
 • Zwierzęta domowe,
 • Dom i urządzenia domowe,
 • Zabawki i produkty dla dzieci,
 • Uroda, zdrowie i włosy,
 • Samochody i motocykle,
 • Majsterkowanie i narzędzia.

W Polsce najlepiej poruszać się w obszarach mody, prezentów czy artykułów domowych, ale dobrze sprzedają się również akcesoria elektroniczne.

Ile można zarobić w programie partnerskim Aliexpress ?

Prowizja na wszystkie produkty wynosi 8%. Jednak zdarza się, że sezonowe produkty uzyskują nieco wyższe punkty procentowe.

Jeśli włożymy nieco wysiłku w afiliacyjną sprzedaż spokojnie możemy zarobić w miesiącu najniższą krajową. Oczywiście jeśli każda sprzedaż przejdzie walidację, tak by zapobiegać oszustwom. Żeby uzyskać z naszych sprzedaży około 2000 zł musielibyśmy uzyskać sprzedaż towaru o wartości 25 tysięcy złotych. Powiedzmy, że średnio dziennie musielibyśmy uzyskać 14 klientów, którzy zakupią produkty o wartości 60 zł. W skali całego miesiąca jest to około 420 osób, które dokonają zakupu z naszych linków afiliacyjnych.

Czy Aliexpress jest legalne w Polsce?

AliExpress jest jak najbardziej legalne w Polsce. Jednak należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Mianowicie chodzi o cło i podatek VAT.

W przypadku drobnych zakupów w ogóle nie musimy martwić się o cło. Dotyczy ono produktów o większej wartości. Jeśli jednak kupiliśmy np. sprzęt elektroniczny musimy liczyć tylko na to, że nasza paczka nie zainteresuje celnika – podawana wartość na paczce jest zaniżona. Ocleniu podlegają paczki powyżej 150 euro. Kiedy kupujemy coś powyżej tej kwoty warto sprawdzić ile wyniesie nas ewentualne cło. Po sprawdzeniu może okazać się jednak, że zakup produktu jest nie opłacalny. Możemy też ubezpieczyć paczkę od cła, co zabezpieczy nas przed jego opłaceniem. Ubezpieczenie jest często o wiele niższe niż samo cło.

Podobnie jest z podatkiem VAT. Są tutaj jednak dwa progi wartości przedmiotu. Podstawowy VAT płacimy od przedmiotu o wartości powyżej 22 euro. Jeśli paczka oznaczona została jako prezent to próg rośnie do 45 euro. Na większości paczek z Chin widnieje to oznaczenie. Jednak jeśli paczka zostanie zatrzymana to zapłacimy 23% od wartości paczki.

W przypadku zatrzymania paczki otrzymamy ją jednak do urzędu pocztowego, gdzie będziemy musieli wnieść wszystkie opłaty.

Jeśli chodzi o sam program afiliacyjny to jest on formą jak najbardziej legalną. Również inne platformy sprzedażowe i sklepy go stosują.

Jakie są wymagania żeby dołączyć do programu partnerskiego Alliexpress?

W przypadku programu partnerskiego (afiliacji) nie musisz spełniać niemal żadnych warunków, oprócz dostępu do Internetu, założenia konta w programie afiliacyjnym i posiadania kanału komunikacji, za pomocą którego mógłbyś polecać wybrane przez Ciebie produkty.  Jest to niezwykle proste, bo nie musisz robić tak naprawdę nic oprócz zaprezentowania w przystępny i ciekawy sposób produktów i umieszczenia przy nich wygenerowanych linków. Linki pracują na Ciebie, a Ty nie musisz się o nic martwić!

Chcesz zaktualizować naszą recenzję? Napisz kontakt@afiliat.pl

Jesteś już partnerem programu? Podziel się swoją opinią w komentarzu

O Autorze

Od 6 lat zajmuje się markeringiem afiliacyjnym. Ostatnie 3 lata skupiłem się na prowadzeniu i rozwijaniu własnych stron w branży finanse i suplementy diety. Liczne sukcesy na rynku polskim i europejskim pozwoliły mi zebrać wiedzę w jednym miejscu i rozpocząć dzielić się za pomocą platformy afiliat.pl
0 (0 ratings)

33 Recenzji

2 Czytelników

Ten program nie posiada jeszcze komentarzy