Rynek do tworzenia ankiet, jak i zbieranie od klientów feedbacku wygląda naprawdę imponująco. Ostatnimi czasy pojawiło się sporo narzędzi, które służą przeprowadzeniu ankiet. Przy ich pomocy możemy badać satysfakcję swoich klientów, poznawać lepiej ich potrzeby oraz także oczekiwania, usprawniać strony internetowe oraz zbierać pomysły na swój produkt.

Dlaczego warto korzystać z narzędzi do ankiet online?

Narzędzia do ankiet online służą do przeprowadzania ankiet internetowych w celu zebrania bardzo cennych danych do uczestników ankiety. Z narzędzi ankiet korzystać mogą badacze, marketerzy, jak i właściciele firm. Dane o tym, co lubią klienci, a także to czego nienawidzą – kształtować mogą biznesową strategię.

Narzędzia do tworzenia ankiet online i zbieraniu opinii online

Najlepsze narzędzie
1

Webankieta ankiety online

Konto od 166 zł
Jest to bardzo wygodny kreator do tworzenia ankiet. Wysyłka ankiet odbywa się przez link, na maila lub na stronie. Mamy w przypadku tej platformy do czynienia z bardzo zaawansowanym modułem analitycznym oraz raportowym.
96%
Polecamy
Narzędzie w wersjach podstawowych jest darmowe. Jest to narzędzie bardzo proste w użyciu narzędzie do tworzeni ankiet online spersonalizowanych.
Co można poprawić w tym narzędziu? Możliwości podstawowe analizy, brak możliwości zaawansowanych uruchamiania ankiet, brak integracji z ilościowymi danymi oraz także bardzo mało odpowiedzi w pakiecie podstawowym. Wyniki można zbierać w niezmiernie prosty sposób. Wystarczy, że roześlemy ankietę do swojej bazy, połączymy wypełnienie z respondentem, a przypomnienia będą wysyłane automatycznie, aby móc zwiększyć sam wskaźnik odpowiedzi. Link wystarczy umieścić na portalach społecznościowych, w intranecie firmowym lub też na forach internetowych. Możemy także wydrukować kod QR lub też linki unikalne dla każdego respondenta.
2

Survicate

Narzędzie w darmowej oraz płatnej wersji. Survicate oferuje ankiety, które możemy wysłać linkiem, mailem, wyświetlać na stronie internetowej, czy też w aplikacji mobilnej. Ankiety są bardzo proste w tworzeniu oraz obsługą wiele typów pytań jak CES, CSAT oraz NPS. Przy pomocy tego narzędzia możemy budować satysfakcję klientów, poprawić użyteczność strony internetowej, przeprowadzać procesy feedbackowe oraz pomysły na nowe ficzery od klientów.
94%
dobre narzędzie
Jedyne co można by było poprawić to polską wersję językowa panelu, chociaż dla większości osób nie będzie to żaden problem.
3

Usabilla

Oferta jest ustalana w sposób indywidualny, zaczynając od 10 000 dolarów rocznie. Usabilla oferuje narzędzie służące zbieraniu opinii na stronie. Przede wszystkim od użytkowników, którzy się chcą podzielić opinią. Narzędzie jest bowiem dostępne dla nich jako widget w części bocznej strony.
93%
dobre narzędzie
Można by było doprowadzić wysoki koszt. Jest on jednym z wyższych w tej kategorii. Ograniczone są także możliwości prowadzenia proaktywnego badań co skutkować może zbieraniem jedynie opinii spolaryzowanych.
4

mOpinion

Koszt zaczyna się od 249 dolarów miesięcznie. Jest to nieco tańsza alternatywa dla Usabilli z możliwościami podobnymi, ale w przeciwieństwie do niej bardzo szybko rozwija produkt, a więc możemy się od nich rzeczywiście sporo spodziewać. Co można by było poprawić? Jedynie interfejs mógłby być bardziej wygodny.
91%
dobre narzędzie
5

Doorbell

Koszt: darmowa wersja, pakiety płatne w cenie 29, 49 oraz 99 dolarów miesięcznie. Jest to niezwykle tania alternatywa dla mOpinion oraz Usabilli, szczególnie dla użytkowników, którzy potrzebują bardzo prostego narzędzia, które umożliwia odwiedzającym stronę podzielenia się swoją opinią. Co możemy poprawić? Małą możliwość dopasowania wyglądu widgeta do strony, jak i ograniczone możliwości targetowania.
90%
dobre narzędzie
6

Qualaroo

Koszt: cena tego narzędzia w podstawowej wersji zaczyna się od 480 dolarów rocznie. Jest to bardzo fajne narzędzia do prowadzenia krótkich ankiet (szczególnie z jednym pytaniem). Pytania predefiniowane są świetną inspiracją do stworzenia swojej własnej ankiety. Przeszkadzać może brak tłumaczenia polskiego, brak wersji darmowej, jak i niezmiernie rzadko wypuszczane nowe funkcje.
89%
Poprawne narzędzie
7

IdeaScale

Jest to narzędzie darmowe w swojej podstawowej wersji. Narzędzie to umożliwia nam zbieranie opinii od użytkowników oraz crowdsourcing. IdeaScale jest nie tylko przydatne przy ocenie stron, ale także przy planowaniu nowego rozwiązania. Umożliwia nam nawiązanie dialogu z użytkownikami. Wielu użytkowników narzeka na brak personalizacji w darmowej wersji.
87%
Poprawne narzędzie
8

Sugester

Jest to narzędzie darmowe w podstawowej wersji. Lubimy to narzędzie z uwagi polskie rozwiązanie oraz tańszą niż zagraniczną konkurencję. Co można by było poprawić? Wydaje się to nieco gorszy interfejs niż narzędzie IdeaScale.
85%
Poprawne narzędzie
9

QuestionPro

Opłata miesięczna zaczyna się od 85 dolarów, a kończy się na 12000 dolarów. Narzędzie to pozwala tworzyć rozwiązania najbardziej zaawansowane i spełni w zasadzie wszystkie oczekiwania. Co można poprawić? Rozwiązanie w podstawowej wersji jest niestety mało konkurencyjne.
80%
Poprawne narzędzie

Narzędzia do ankiet online i testów

Mamy nadzieję, że udało się podsunąć kilka narzędzi, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Jak widać na załączonym obrazku, większość z nich posiada darmowe wersje, co może skusić nas do implementacji co po niektórych z nich na swoich stronach.

Najlepsze narzędzia do ankiet online

Zaczynasz dopiero prowadzenie swojego biznesu? A może prowadzeniem firmy zajmujesz się już od pewnego czasu? Niezależnie od sytuacji, należy uświadomić sobie sprawę z tego, że tworzenie ankiet jest niezmiernie ważne w prowadzeniu biznesu przynoszącego odpowiednie korzyści. Dlaczego?

Jest to bowiem jedyny sposób, aby utrzymać stały kontakt z klientami oraz pracownikami. W rzeczywistości kontakt z klientami jest czymś więcej niż tylko korzystaniem z oprogramowania do czatu na żywo lub też inwestowanie w oprogramowanie do technicznej pomocy, nawet jeśli to jest równie ważne. Warto poznać najlepsze narzędzia do ankiet online.

Z jakich narzędzi do ankiet online warto korzystać?

Propozycji narzędzi do ankiet online jest sporo. Pozwalają nam na wysłanie listy pytań do grupy osób. Przy pomocy ankietowych narzędzi możemy tworzyć pytania otwarte lub zamknięte. Oprogramowanie to umożliwia tworzenie przeróżnych pytań wielokrotnego wyboru, typu prawda i fałsz, wypełnianie luk, jak i inne rodzaje pytań.

Przy tak wielu narzędziach ankietowych, które są dostępne online wybór możliwie najlepszego narzędzia może być bardzo trudnym zadaniem. Zapoznajmy się z powyższym rankingiem.