Wtyczki to moduły rozszerzające zakres funkcjonalności motywu WordPress, co pozwala na dodanie wielu dodatkowych funkcji bez konieczności ich programowania. Listę rozszerzeń WordPress można znaleźć na stronie WordPress.org i większość z nich jest bezpłatna.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją działalność, lecz nie możesz znaleźć programów z odpowiednimi funkcjami, po prostu znajdź odpowiednią wtyczkę afiliacyjną, która pomoże ci zwiększyć ruch i sprzedaż.

Jednak zamiast błądzić po internecie w poszukiwaniu dziesiątek wtyczek, zastanów się najpierw na jakich funkcjach tak naprawdę ci zależy i co chcesz dzięki nim osiągnąć. Jest to najlepszy sposób, aby wybrać idealną wtyczkę partnerską, która będzie odpowiadała twoim potrzebom.

Oto lista wtyczek najbardziej wartych uwagi:

1. AffiliateWP

AffiliateWP to system zarządzania twoimi partnerami biznesowymi, który wyróżnia się funkcjonalnością i do tego jest niezwykle prosty do skonfigurowania. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna, obszary partnerskie i administracyjne są uporządkowane, co znacznie podnosi komfort pracy. Wykresy w czasie rzeczywistym, szybkie raportowanie i zaawansowany pulpit dla partnerów do tylko kilka z przydatnych funkcji.

Wtyczka ta również płynnie integruje się z wieloma popularnymi usługami e-commerce, takimi jak: iThemes Exchange, WooCommerce czy Easy Digital Downloads. Dzięki temu możesz śledzić, co sprzedają twoje partnerzy, bez konieczności zmiany sklepu, tworzyć statystyki najlepszych sprzedawców oraz listy najlepiej sprzedających się produktów. Dużym plusem AffiliateWP jest możliwość zintegrowania go z mnóstwem innych wtyczek takich jak MemberPress, PayPal Buttons i wiele więcej.

2. Post Affiliate Pro

Prowadząc witrynę powinieneś rozglądać się za wtyczką, która zawiera wszystkie kluczowe aukcje, jakie będą ci potrzebne. Post Affiliate Pro jest łatwy we wdrożeniu, posiada funkcje śledzenia prowizji, zarządzania kampaniami, przesyłania banerów i generowania raportów, więc stanowi idealną opcję do twojej witryny. Obsługuje również ponad 170 CMS i bram płatniczych (w tym oczywiście WordPress), co umożliwi ci połączenie systemu partnerskiego z witryną.

Integruje się z najpopularniejszymi wtyczkami e-commerce, takimi jak WooCommerce, S2Member, WP Simple Pay Pro i wiele innych. Niezależnie od tego, czy planujesz zarabiać na swojej witrynie, możesz w prosty sposób skonfigurować program partnerski, aby ją promować. Dzięki Post Affiliate Pro możesz również tworzyć własne style linków, dodawać niestandardowe kody śledzenia podmiotów stowarzyszonych, czy tworzyć kampanie prywatne i wiele więcej.

3. Affiliates Manager

Dzięki jasno przedstawionej instrukcji, instalowanie i użytkowanie tej wtyczki jest bajecznie proste. Z Affiliates Manager masz pełną kontrolę nad wszystkim, od rejestracji partnera biznesowego, po płatności oraz indywidualne prowizje, a to tylko kilka przykładów. Możesz również dokonywać masowych płatności przez PayPal, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Oprócz tego Affiliates Manager także wspólpracuje z innymi popularnymi wtyczkami WordPress i pozwala ci śledzić nieograniczoną liczbę podmiotów stowarzyszonych w czasie rzeczywistym oraz tworzyć banery reklamowe i śledzić wyświetlenia reklam, czy dostosowywać wiadomości dla partnerów. Jest otwarty na tłumaczenie na wiele języków, dzięki czemu pozostajesz otwarty na cały świat.

4. Affiliates

Stworzona przez itthinx i Kento, Affiliates to w pełni funkcjonalna wtyczka WordPress, która działa praktycznie od razu po otwarciu. Zawiera wiele przydatnych narzędzi dla sprzedawców, sklepów internetowych i stron członkowskich. Dodawanie partnerów jest tak łatwe, że zaczniesz zarabiać praktycznie od razu, a dzięki milionowej bazie, możesz podłączyć tę wtyczkę do dowolnej platformy e-commerce.

Affiliates pozwala ci śledzić nieograniczoną liczbę podmiotów stowarzyszonych oraz tworzy statystyki, które umożliwiają przeanalizowanie tego, co działa, a co nie. Dzięki interfejsowi API programiści mogą tworzyć spersonalizowane programy do zarządzania partnerami bez większych problemów. Z wtyczki korzysta już ponad 7 tysięcy zadowolonych użytkowników, więc na pewno cię nie zawiedzie.

5. Ultimate Affiliate Pro

Spośród wielu wtyczek WordPress, Ultimate Affiliate Pro wyróżnia się niesamowicie długą listą funkcji będące idealnymi rozwiązaniami do zarządzania partnerami, które staje się tanie i elastyczne. Stworzona przez elitarnego twórcę azzaroco, wtyczka Ultimate Affiliate Pro oferuje rankingi partnerskie, niestandardowe prowizje, specjalne bonusy za wydajność, wypłaty Stior i PayPal oraz pozwala wprowadzić nieograniczoną liczbę partnerów biznesowych.

Czytaj również: Najlepsze narzędzia do ankiet online lub najlepsza platforma do eventów online

Do innych funkcji należy tworzenie banerów, wielopoziomowe prowizje, polecenia rejestracji, udostępnianie społecznościowe, wiele skrótów ułatwiających pracę, niestandardowe pola formularzy, raporty, powiadomienia, kupony, kody QR i przyjazne linki partnerskie oraz wiele więcej. Jest to zdecydowanie pozycja warta rozważenia wśród innych wtyczek WordPress.

6. WordPress Affiliate & Referral

Jest to jedna z najbardziej przystępnych wtyczek. Zarządza się nią banalnie łatwo, praca z programem partnerskim to dzięki niej czysta przyjemność. Jest przejrzysta i schludna, co oznacza, że wszystkie funkcje, których potrzebujesz masz od razu pod ręką rozmieszczone w intuicyjnych miejscach. Dodawanie i śledzenie podmiotów stowarzyszonych jest proste, a dzięki masowym płatnościom PayPal możesz płacić wszystkim swoim podmiotom bez żadnego wysiłku, zaoszczędzając mnóstwo czasu.

WordPress Affiliate & Referral kosztuje tylko 20 dolarów, więc jest stosunkowo tania, jednak oferuje wiele ważnych funkcji, takich jak raportowanie w czasie rzeczywistym, nieograniczona liczba poleceń, skróty przyspieszające prace, powiadomienia i aplikacja na Androida do śledzenia postępów gdziekolwiek się znajdujesz.

7. YITH WooCommerce Affiliates

Jeżeli pracujesz wyłącznie z WooCommerce jest to w 100% darmowa wtyczka. YITH WooCommerce Affiliates rozszerza WooCommerce, umożliwiając tworzenie profili partnerskich i prowizji konfiguracyjnych. Ta wtyczka stawia na łatwość użytkowania od instalacji aż po pierwsze zlecenie.

Dzięki niej możesz w łatwy sposób włączyć rejestrację podmiotów stowarzyszonych za pomocą krótkich kodów, tworzyć podmioty na podstawie istniejących użytkowników oraz zatwierdzać lub banować każdego użytkownika. Ponadto możesz ustawić różne kwoty prowizji i automatycznie obliczyć należne zwroty, a poprzez intuicyjny pulpit możesz śledzić swoje postępy na bieżąco.

Podsumowanie najlepszych wtyczek WordPress

Wybór wtyczek afiliacyjnych jest szeroki i to od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Przeanalizuj wszystkie funkcje, które są dla ciebie niezbędne i ciesz się rozbudowaną funkcjonalnością, która pomoże ci przyspieszyć rozwój oraz zwiększyć zyski.

Chcesz rozbudować powyższy artykuł o nowe ważne informacje dla naszych użytkowników? Napisz do nas reklama@afiliat.pl z chęcią rozpoczniemy nową współpracę.