Jeśli nie posiadamy jeszcze landing page, to nadeszła najwyższa pora, aby to zmienić. Za chwilę opowiemy, jak to robić za darmo, nawet, gdy nie mieliśmy jeszcze strony na hostingu czy też na wordpressie.

Landing page wykorzystaj najlepsze kreatory do tworzenia

Landing page, a więc tłumacząc strona lądowania jest niczym innym jak pojedynczą stroną. Jej wyróżnik to nastawienie na konkretny, jeden cel.

W przypadku e-mail marketingu jest to pozostawienie oczywiście adresu e-mail, jednak są także innego rodzaju landing page, których celem jest konwersja, a więc dołączenie do listy oczekujących na start bloga czy też sprzedaż produktu. Z tego właśnie powodu landing page jest pozbawiony stopki czy też nagłówka.

Poza tym brakuje w nim odnośników do innych naszych kanałów. Na landing page nie zachęcamy do pozostawienia adresu mailowego, jak i także zostawienia like naszej strony na Facebooku. Landing page ma tylko i wyłącznie jeden cel i wszelkie informacje, która tam zamieścimy, mają służyć temu, aby móc przekonać odwiedzających do zrealizowania określonego celu.

Konwersja na naszym landing page jest stosunkiem osób, które wykonały konkretną akcję, do osób, które naszą stronę odwiedziły. Można zmierzyć ją, gdy mamy chociażby podpięte Google Analytics. Wówczas sprawdzimy sobie użytkowników unikalnych, którzy odwiedzają naszą stronę. Z kolei w mailowym systemie możemy sprawdzić liczbę subskrybentów. Wygodniej jest oczywiście jeśli konwersja jest automatycznie mierzona, ale zazwyczaj do tego już musimy posiadać odpowiednie oprogramowanie.

Bardzo ważne jest to, aby konwersja była możliwie jak najwyższa. Dzięki temu, jeśli płacimy za ruch kierowany na landing page, to oszczędzamy swoje pieniądze. Im konwersja jest większa, tym dla nas lepiej.

Narzędzia do tworzenia stron landing page

Poniżej opiszemy propozycje najlepszych narzędzi służących tworzeniu stron w typie landing page. Warto z nich korzystać.

Najtańsze narzędzie do tworzenia landing page Leadpages

Pierwsza propozycja to Leadpages. Jest to opcja najtańsza z doskonałym kreatorem formularzy. Dzięki zamianie dynamicznej tekstu, poczty e-mail oraz integracji CRM – Leadpage oferuje naprawdę wiele funkcji. Niektóre obejmują ponad 160 szablonów stron oraz tworzenie liczby nieograniczonej stron, które są przyjazne także urządzeniom mobilnym.

Leadpages

Unbounce jedno z najpopularniejszych narzędzi – Testuj za darmo

Kolejne narzędzie to Unbounce. Nadaje się najlepiej do bardzo szerokiego wachlarzu funkcji edycji landing page. Jest to jeden z najlepszych kreatorów docelowych stron na tej właśnie liście. Używany jest na chwilę obecną już przez ponad 1500 marek i to na całym świecie. Pomaga nam tworzyć strony zoptymalizowane w celu konwersji znacznie większej liczby klientów potencjalnych oraz także sprzedaży.

Instapage oferuje ponad 200 gotowych szablonów mobilnych

Polecamy także Instapage. Narzędzie to jest uważane za zdecydowanie najłatwiejszy kreator docelowych stron. Mamy tutaj do czynienia z 200 responsywnymi szablonami mobilnymi. Dzięki temu nie musimy kodować CSS, HTML, ani też zatrudniać programisty do zaprojektowania docelowej strony. Program ten oferuje bardzo prosty edytor, aby móc ułatwić dodawanie elementów do docelowych stron. Potrzebujemy jedynie kilka minut, aby móc zakończyć proces konfiguracji i rozpocząć korzystanie z tego właśnie narzędzia.

Landingi najlepsze polskie rozwiązanie do tworzenia Landing page – Testuj za darmo

Kolejna propozycja to Landingi. Landingi to rozwiązanie kompleksowe raczej skierowane dla małych firm. Fakt, że używany jest przez ponad cztery tysięcy firm na pewno potwierdza jego ogromną wiarygodność.

Aby móc tworzyć swoje własne docelowe strony, nie potrzebujemy żadnych informatycznych umiejętności ani też kodowania. Ten kreator automatyczny docelowych stron ułatwia publikowanie, tworzenie oraz optymalizowanie docelowych stron.

HubSpot jedną z renomowanych marek na świecie – bardzo rozbudowane narzędzie

Na naszej liście nie może także zabraknąć HubSpota. Śmiało możemy powiedzieć, że HubSpot jest jedną z renomowanych najbardziej marek w świecie SaaS oraz także marketingu B2B. Oferują różnorodne marketingowe usługi, od narzędzia CRM po narzędzie sprzedaży czy też narzędzie docelowej strony. HubSpot oferuje nam usługi kompleksowe.

HubSpot zasługuje na pewno na swoją reputację. Poprzez łatwe użycie i bogate funkcje jest narzędziem niesamowicie wydajnym do tworzenia docelowych stron. Oprogramowanie to spełnia wszelkie wymagania i jest wystarczające dla użytkownika pojedynczego, sporych zespołów oraz także agencji.

GetResponse – Rozbudowane Polskie narzędzie z możliwością tworzenia landing page – Testuj za darmo

Kolejną propozycją jest GetResponse. Jest to platforma kompleksowa. Umożliwia nam ona tworzenie docelowych stron oraz do tego pomaga we wszelkich działaniach związanych z e-mailowym marketingiem oraz także automatyzacją marketingu.

Wishpond – rozbudowane narzędzie do marketingu z funkcją gotowych stron – Testuj za darmo

Następna propozycja to Wishpond. Interfejs Wishpond to bardzo intuicyjny i zoptymalizowany pod samym kątek konwersji. Wystarczy, że użyjemy jednego z ich szablonów oraz wpisać wszelkie informacje, które chcemy zebrać przy pomocy formularzy docelowej strony.

Ucraft – przyjazny kreator tworzenia landing page – Testuj za darmo

Z kolei Ucraft jest kolejnym przyjaznym kreatorem dla użytkownik w typie stron landing page, który zawiera sporo funkcji imponujących, takich jak sam kreator logo, edytor przeciągania i upuszczania, jak i także inne narzędzia służące projektowaniu.

ClickFunnels – zaawansowane narzędzie do budowania całej ścieżki sprzedaży

Następną propozycją jest ClickFunnels. On służy przede wszystkim budowaniu ścieżek sprzedaży. Poza tym oferuje narzędzia, jak i także edytory, które pomagają w tworzeniu docelowych stron, stron członkowskich oraz także systemów generowania klientów potencjalnych.

v

Naszą ostatnią podpowiedzią jest Landing Lion. Jest to kolejny naprawdę świetny kreator docelowych stron, który na tę listę trafia z jednego bardzo prostego powodu. Mamy na myśli jego doskonałe funkcje. Niektóre z jego funkcji najważniejszych obejmują testowanie, edytor przeciągnięcie i upuszczenia czy też zarządzanie SEO.

Najlepsza lista narzędzi dostępna do tworzenia Landing page

Jeśli chodzi o zwiększenie samego zwrotu z inwestycji oraz skalowanie wszelkich działań w zakresie cyfrowego marketingu, nie możemy pozwolić sobie na tworzenie jakiś tandetnych docelowych stron.

Docelowe strony mają znaczenie kluczowe dla kierowania użytkowników na sam dół ścieżki, dlatego wybrać musimy możliwie najlepszą dla siebie.

Czytaj również: Najlepsze narzędzia do ankiet online lub najlepsza platforma do eventów online

Musimy bardzo uważnie wybrać dla siebie narzędzie do tworzenia docelowych stron, a przed dokonaniem ostatecznego wyboru upewnijmy się, że je przetestujemy, aby móc znaleźć rozwiązanie idealne dla naszej firmy. Każda z wymienionych platform pomóc nam może w generowaniu bardzo mocno ukierunkowanego ruchu oraz przenieść sam współczynnik konwersji na znacznie wyższy poziom. Decyzja należy tylko i wyłącznie do nas.

Chcesz rozbudować powyższy artykuł o nowe ważne informacje dla naszych użytkowników? Napisz do nas reklama@afiliat.pl z chęcią rozpoczniemy nową współpracę.